Air filter

Kui sageli tuleks vahetada auto salongi õhufiltrit?

Mis see salongi õhufilter üldse on?

Kaasaegsed automudelid on tavaliselt varustatud salongi õhufiltriga. Salongi õhufilter asub auto kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmes. See on ette nähtud tolmu, õietolmu ja muude õhus levivate ainete püüdmiseks, mis võiksid põhjustada allergilisi reaktsioone ja muid hingamisteede probleeme. See filter eemaldab sõiduki seest ka lõhnad.

Kuidas aru saada, et õhufilter on ummistunud?

Ummistunud või ületäitunud salongi õhufilter vähendab õhuringlust nii teie auto küttesüsteemis kui ka kliimaseadmes. Üldiselt on soovitatav õhufiltrit vahetada umbes kord aastas või iga 12 000–15 000 miili järel.

Kus salongi õhufilter asub?

Enamik salongi õhufiltreid asub kindalaeka taga, armatuurlaua all või auto kapoti all, kust värske õhk siseneb salongi sundventilatsioonisüsteemi. Üldiselt asuvad õhufiltrid kergesti ligipääsetavates kohtades. Tavaliselt sisaldab filtri vahetamise teenus poolt tundi tööaega ja ühtlasi ka filtri enda hinda.

Soovitame filtrit kord aastas kontrollida ja vahetada, et autos oleks alati puhas õhk ning teie auto kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseade töötaks võimalikult tõhusalt. Nautige oma sõitu!