Best-diesel-cars

Parimad diiselautod 2021

Diiselmootoriga autode müük on jäänud selgelt liiga hiliseks lahenduseks: paljud tootjad on need teatud mudelivalikute hulgas üldse maha kandnud. Mõnes mõttes on see üllatus, sest uusimad diiselautod on praegu puhtamad kui kunagi varem.

Jah, diislikütused küll eraldavad heitgaase, kuid uusimad mudelid on vanadest mudelitest palju puhtamad ja nad sisaldavad hulgaliselt tehnoloogiat, mis aitavad kahjulike gaaside eraldamist vähendada.  

Diislikütusel on Euroopa autoturul endiselt oluline roll.  Bensiinimootoriga autodega võrreldes on diiselautodel selged kütusekulu ja süsinikdioksiidiheite vähendamise eelised, seega on diisel on mõistlik valik suuremate autode ostjatele, kes vajavad pikemaid läbisõite. Diislikütuse sujuv ja tugev jõuülekanne näitab oma positiivset mõju eelkõige pikematel reisidel.

Seda silmas pidades vaadake, millised on meie arvates praegu parimad diiselmootoriga autod. Need pakuvad suurepärast kombinatsiooni madalatest töökuludest ja suurepärasest jõudlusest… 

  1. BMW 320d
  2. Skoda Octavia 2.0 TDI
  3. Ford Kuga EcoBlue mHEV
  4. Mercedes E 300 de
  5. Volvo XC60 B4
  6. Renault Megane dCi 115
  7. Mercedes Benz S 350
  8. Land Rover Discovery SDV6
  9. BMW 520d
  10. Alfa Romeo Giulia 2.2d

Diislikütusega seotud väljakutsed

Tänapäeva diiselmootoriga autod erinevad suuresti vanade aegade lärmakatest, ragisevatest ja suitsustest diislitest. Praeguste sõidukite kasutuses on nutikaid tahkete osakeste filtrid ja lisameetmed, mis on välja töötatud heitgaaside eraldumise vähendamiseks ning ühe uuringu kohaselt tuleks teedele paigutada 42 miljonit uut diiselautot, et näidata nende mõju võrrelduna ühe söeküttega elektrijaama kahjulike lämmastikoksiidide heitkogustega.  

Need andmed ei ole siiski takistanud Ühendkuningriigi valitsust kehtestamast selliseid reegleid nagu eriti madala heitkoguste tasemega tsoon (Ultra Low Emissions Zone, ULEZ) Londonis, et heidutada väga saastavate sõidukite juhte. Kahjuks ei vasta enamiku enne 2016. aastat registreeritud diiselmootoriga autojuhtide autod Euro 6 kehtestatud standarditele ja nad peavad ULEZ-i tsooni sisenemiseks maksma 12,50 naela päevas. Kõik täna müügil olevad uued diiselautod vastavad Euro 6 nõuetele ja järjest suurem arv vastab samuti reaalsetele RDE2 heitmenormidele.

Diislipump

Diislikütuse tagasilöögiga seotud tingimuste tõttu on mõned tootjad oma pakutavate diiselmudelite arvu vähendanud. Eeskätt väikesed diiselmootoriga autod muutuvad haruldaseks, kuna toimub üleminek hübriid- ja elektritehnoloogiale. Üldiselt on õige kasutusviisiga diiselmootoriga auto aga siiski autoostja jaoks hea valik.

Kas sul tasuks osta diiselauto? 

Meie kümme parimat diiselmootoriga autot pakuvad sujuvat sõitu, suurt tõhusust ja palju energiat igapäevaste kasutusvajaduste jaoks, kuid peaksite siiski kaaluma, kas diiselmudel ikka on teie jaoks sobiv. Kui teete palju lühikesi madala kiirusega linnasiseseid sõite, ei ole diislikütusega sõiduk teie jaoks ehk parim valik – sel juhul tasuks otsustada bensiini-, hübriidi—või elektrimudeli kasuks. See on üks põhjusest, miks tänapäeval pakutakse nii vähe diiselmootoritega väikeautosid.

Diiselmootor on siiski endiselt väga hea valik, kui läbite pikemaid vahemaid – see on kütusesäästlikum kui samaväärne bensiin, lisaks tähendab diiselmootori pöördemoment head sobivust pukseerimiseks, kuid ei kahjusta seejuures liiga tõsiselt kütusesäästu.  

Parim diiselautomaatika 

Võttes arvesse diiselmootoriga autode pikki sõite, on automaatkäigukastid väga populaarne valik. Sujuva iselülituva käigukasti kasutajasõbralikkus on suurepärane – ükskõik, kas kihutate kiirteel või vaevlete linnas tipptunni ajal ummikus olles. Meie täna müügil olevate diiselsõidukite  seast leiate hulgaliselt automaatkäigukastiga mudeleid, mis säästavad veelgi rohkem koormust teie igapäevase sõidu käigus.  

Autod nagu Volvo XC90 ja Mercedes S 350 d on standardvarustusega autod, samas kui luukpäraga pereperekonnasõidukid nagu Megane ja Civic pakuvad ka lisavarustust. BMW kaheksakäiguline automaat, mis on saadaval 3. ja 5. seerias, on eriti sujuva sooritusvõimega, käiguvahetus on vaevumärgatav, mis näitab diiselmootori erakordset tõhusust.