BMW 7 V12

Limiteeritud BMW mudeli “The Final V12” 7 Series väljandmine tähistab ajastu lõppu

BMW teatas äsja, et toob oma viimase 12-silindrilise V12-mootoriga seeriaauto turule tänavu juunis. Ainus BMW auto, mida toodetakse täna V12 mootoriga, on M760i xDrive sedaan ja – jah, see konkreetne 7-seeria tutvustab tõepoolest viimast autot, mis on varustatud BMW seni suurima mootoriga – V12.

Selle sündmuse tähistamiseks toob BMW turule M760i “Final V12” eriversiooni, mis koosneb vaid 12-st eksklusiivselt autost Ameerika Ühendriikide turule mõeldud piiratud tiraažist. Enne kui jõuame selle juurde, mis teeb V12 lõpliku versiooni nii eriliseks, räägime V12 mootorist endast. Tänane BMW V12 mootor on suur 6,6-liitrine topelturboga bensiinimootor, mis toodab võimsad 601 hobujõudu ja 850 Nm pöördemomenti. See on piisav, et kiirendada 0-st 96,5 km/h vaid 3,6 sekundiga – ja seda suure vanaaegse klassikalise sedaani puhul. Mootor töötab koos kaheksakäigulise automaatkäigukastiga, ja mis on kõige paeluvam – M760i juhib tänu suurele pöördemomendile käivitamist pigem teisest kui esimesest käigust, mida mootor tekitab madalamas pöörlemissagedusvahemikus.

Küsimusele, mis siis teeb FInal V12 nii eriliseks, on vastus olemas – see on saanud ka mitmeid unikaalseid disaini uuendusi. Esiteks on BMW tagumisele küljele lisatud “V12” nimesildi – tavalisel M760i mudelil ei ole sellist märki. 20-tollised veljed on värvitud kas Window Grey või Jet Black värviga ja seejärel ka “poleeritud, et rõhutada tumehõbedast pinnavärvi”. Need veljed varjavad ka pidurisadulad, sinised või mustad – ostja valikul. Nagu arvata võib, pakub BMW  kohandatud värvivalikut – ettevõte väidab, et kliendid saavad valida enam kui 80 erineva värvi vahel. Kahjuks on ainus foto, mis meil praegu autost on, selline, kus “V12” nimesilt asetseb kaunilt helendava musta värvi taustal, nii et peame ootama, kuni näeme lõpptoodangut.

Auto sees tervitavad teid sildid, millel on kiri THE FINAL V12. Sama kiri on ka V12 mootori kaanel. Konsoolil olevale tahvlile on kirjutatud “1 OF 12”, nii et igaüks, kes selle autoga sõidab, teab ka, et see on eksklusiivne. Nagu arvata võib, on kõik  Final V12 mudelid varustatud “kõigi võimalike valikuvõimalustega”. Saate isegi individuaalse lauatassi, millel on teie konkreetse M760i kere värv, nahkpolster ja VIN.

Kuid selle erilise 7-seeria ostmiseks peate ilmselt ootama pigem BMW kutset, mitte ise kohale minema. Ja ettevõte läheneb ise ainult valitud klientidele –  “pika ajalooga V12 7-seeria omanikud”, nii et kui see ei kehti teie kohta, on teie ostuvõimalused väikesed. Need, kes ostsid originaal BMW 750iL-i koos 5,0-liitrise V12-ga juba 1987. aastal ja on jäänud BMW V12-le truuks kõik need aastad, on kahtlemata võimalus saada – piltlikult öeldes – oma nime kandev tahvel ühele neist eksklusiivsetest Final V12-dest.