bmw chip ostanautod

BMW vähendab kiibipuuduse tõttu mõne mudeli puutefunktsionaalsusi

Puuduva funktsionaalsuse hüvitamiseks pakutakse klientidele 500 USA dollari suurust allahindlust.

Ülemaailmne kiipide nappus sunnib paljusid autotootjaid loobuma oma toodangu varustamisest kõrgtehnoloogilisemate funktsioonidega ning mõned neist peavad lausa üksikute tööstusharude töö täielikult peatama. Ka BMW sai käegakatsutava hoobi, nii et nüüd peab Baieri firma mõne mudeli puutefunktsiooni kärpima – seda kõike samal põhjusel.

Hiljuti jooksis portaalist Bimmerfest läbi info, et „säilitamaks praegust tootmistaset on otsustatud aasta lõpuni eemaldada puutefunktsioonid mõnede sel nädalal tootmisse minevate sõidukite kesksetelt infoekraanidelt.ˮ Teade tuli välja umbes kaheksa päeva tagasi, mis tähendab, et BMW on selle sammu juba astunud.

Tasub märkida, et see ei tähenda infolustisüsteemide autokoosseisust täieliku väljajätmist. Süsteem säilib ja töötab edasi, kuid lihtsalt puutetundliku juhtimiseta. Kõik muud füüsilised juhtnupud ja ka keskkonsoolis olev iDrive’i kontroller jäävad funktsioneerima. Muide, BMW käivitas esmakordselt oma iDrive’i infolustisüsteemi puutetundliku juhtimise funktsiooni 2016. aastal koos iDrive 5 seeriaga.

Järgnevaid mudeleid tarnitakse ajutiselt ilma puuteekraanita.

G20 3. seeria

G22 / G23 4. seeria kupee ja kabriolett

G26 4. seeria Gran Coupe (välja arvatud i4)

G29 Z4 G05 / G06 / G07 (X5, X6 ja X7)

Kui märkate BMW salongis teile silma jäänud auto aknakleebisel valikukoodi 6UY, siis arvestage, et selle auto infolustisüsteemis puudub puutetundlik funktsionaalsus. Ja kui otsustate selle osta, annab autotootja teile 500 USA dollari suuruse allahindluse. Bimmerfesti portaali andmetel peavad edasimüüjad pakkuma kliendile allkirjastamiseks spetsiaalse vormi, mis kinnitab selle sättega tutvumise fakti.

Selle info kinnitamiseks pöördus Edmunds BMW tootja poole, kes märkis, et „see meede on kogu tööstust hõlmavate tarneahela probleemide tulemus, mis mõjutavad autotootmist kogu maailmas ja piiravad teatud funktsioonide ja võimaluste kättesaadavust.ˮ