Fuel Economy

Kuidas saab tõsta oma auto kütuse kasutamise tõhusust?

Auto kütusesäästlikuse hoidmine

Ilmselgelt hakkab kütuse hind sügisel tõusma, nii et kindlasti küsite endalt: kuidas vähendada oma auto kütusekulu? Kütusekulu vähendamiseks on mitu võimalust.

Auto regulaarne ülevaatus kütusesäästlikuse hoidmiseks

Auto regulaarne ülevaatus ja selle nõuetekohane kasutamine on kütusesäästlikuse hoidmise peamisteks tingimusteks. Sellised asjad nagu ummistunud õhufilter, kulunud süüteküünlad, määrdunud seguklapp, ummistunud kütusefilter või määrdunud õli, alarõhuga rehvid võivad vähendada teie auto kütusesäästlikust. Indikaatorite „Check Engine” või „Service Engine Soon” poolt teatavaks tehtud rikete kõrvaldamine võib samuti kaasa aidata kütusesäästlikuse tõstmisele. Lisaks sellele tuleb regulaarselt kontrollida kütusepaagi korki, et veenduda selles, et tihend ei lase kütusel välja pääseda ja aurustuda.

Nende kontrollide tegemisel soovitame lisaks kontrollida ja reguleerida vastavalt vajadusele rehvide rõhku ning kontrollida samuti ka rehvide tsentreerimist. Oluline on teada kõike, mis võib teie auto tööd raskemaks teha või kutsuda esile üleliigse vastupanu. Alarõhuga või ülerõhuga rehvid suurendavad suure tõenäosusega kütusekulu teel.

Ärge koormake autot üle

Ärge koormake oma autot üle, ülekoormatud auto liikumine nõuab autolt suuri pingutusi. Pöörake ka tähelepanu oma sõidustiilile: kas pidurdate või alustate liikumist järsult? Sujuv sõidukiiruse muutmine aitab säästa kütust ja vähendada auto kulumist. Vältige liigset tühikäiku – seni, kuni auto töötab ja ei liigu paigast, raiskate asjatult kütust, olenemata sellest, kui säästlik teie auto on.

Ratsionaalne lähenemine auto hooldamisele ja juhtimisele annab teile võimaluse säästa raha auto tankimisel ja remondi korral. Auto hooldamine suurendab selle ohutust, töökindlust ja vastupidavust.

Meeldivat autosõitu!