Kuidas valmistada autot müügiks ette

Kuidas valmistada autot müügiks ette?

Autode eramüügi puhul võtke eeskuju kaupmeestest ja tehke auto maksimaalselt ahvatlevaks. Kasutage selleks järgmisi soovitusi:

  • Alustage auto hoolikast puhastamisest. Peske auto ja kandke selle välisele pinnale vaha, puhastage salong ja pagasiruum, puhastage tolmuimejaga ja  pühkige puhtaks kõik sisemised pinnad, samuti peske puhtaks kõik aknad. Selleks, et aega kokku hoida, võite kasutada professionaali teenuseid. See võib maksta 20€ kuni 50€ lihtpuhastuse ja pesemise eest või 100€ kuni 200€ täispuhastuse eest (autošampoon, vaha jms).
  • Asendage läbipõlenud lambid või kaitsmed ja valage kõik vedelikud täis.
  • Valmistage ette autoregistri väljavõte, et potentsiaalset ostjat sellega tutvustada; see sisendab usaldust ning loob usaldusväärsed suhted. Väljavõtted auto kohta on saadaval näiteks kodulehel: https://www.mnt.ee/ 
  • Kui on olemas dokumentatsioon läbitud tehnoülevaatuse kohta, siis pange potentsiaalsete ostjate jaoks valmis üksikasjalikud koopiad (koos teenuste arvetega). See näitab, et te jälgite tehnilisi teenuseid ja annab tunnistust sellest, et te müüte usaldusväärset autot.
  • Paljud ostjad soovivad, et teie auto läbiks tehnilise ülevaatuse nende poolt valitud mehhaaniku juures. Võib-olla te soovite, et teie poolt valitud mehhaanik vaataks auto enne kuulutuse ülespanekut üle, et vältida potentsiaalseid üllatusi müügi ajal.
  • Samuti võite te oma auto kontrolli viia läbi sõltumatus teeninduskeskuses. Need firmad vaatavad teie auto üle teie kodu või kontori juures ja teostavad selle kirjelduse ja üldseisundi sõltumatu kontrollimise. Sellised teenused maksavad umbes 100€. Te võite leida selliste teenuste pakkujaid internetist või kohalikust telefoniteatmikust.