suverehvid

Kuidas valida sobivaid suverehve?

Rehvi keskmine eluiga on 30 000 km. Kui teie sõiduk ei leia vaid harva kasutust, tuleb teil lõpuks oma sõiduki rehvid uute vastu välja vahetada. Alljärgnevalt on toodud lühike juhend, mis aitab teil teha rehvi väljavahetamiseks õige valiku.

Millal tasub rehve vahetada?

Rehvid tuleks välja vahetada kahel juhul: kui need on liiga kulunud või liiga aegunud.

Rehvide kulumist mõõdetakse turvise sügavuse järgi – see on rehvi osa, mis on kokkupuutes ehk haardub teepinnaga. Turvise minimaalne sügavus peaks olem 1,6 mm. Turvise piisava sügavuse kontrollimiseks on mitmeid viise.

Rehvide arvestatav eluiga on 10 aastat maanteel liikudes või 6 aastat laos/garaažis hoiul olles. Aja jooksul rehvi sisemuses olev kumm kuivab ja kaotab elastsuse. Valmistamiskuupäev on nähtav 4-kohalise numbrina rehvi küljepinnal. Kaks esimest numbrit tähistavad nädalat ja kaks viimast aastat. Seega tähistab näiteks numbrimärk “0215“, et rehv on toodetud 2015 aasta teisel nädalal (jaanuaris).

Mida arvesse võtta?

Valiku tegemisel peaksite silmas pidama mitmeid tegureid, sealhulgas:
Eelarve: Üldiselt käivad rehvide hind ja kvaliteet käsikäes.
Sõiduki tüüp: Sõiduautode ja veokite rehve puudutav vajadus on erinev.
Aastane läbisõit: Kui teie sõiduki aastas läbitavate kilomeetrite arv ei ole eriti märkimisväärne, tasub valida rehvid, mis ei vanane kuigi kiiresti.
Sõiduki tootja soovitused: Optimaalse jõudluse saavutamiseks vajab teie sõiduk teatud kindlat tüüpi rehve. Selle soovituse arvessevõtmine on oluline.
Sõidustiil: Kas sõidate sageli maastikul? Kui oluline on teie jaoks maanteesõidu osav haldamine ja sõiduki sujuv juhtimine?

Küsige nõu spetsialistilt.

Kui te just sõiduki tootja soovitusel ei soovi osta täpselt sama rehvi, mis oli teie sõidukil tootja poolt kaasas, tasub kõnelda spetsialistiga, kes annab teile nõu, tuginedes tootja soovitustele, teie eelarvele ja teie vajadustele.

Ja lõpuks, ärge kunagi jätkake rehvide pidevat kasutamist vaid kogu suve jooksul. Hädaolukorras võib rehvidel osututa vajalikuks pidurdada u. 25 – 30% ulatuses ning suurendada vesiplaneerimist ehk haardumise kadu.