auto näpunäited

Soovitused nendele, kes esimest korda kasutatud autot ostavad

Väljavaade osta kasutatud auto võib esimesel korral hirmutav tunduda. Teil tuleb selle käigus leida lahendused paljudele küsimustele, kuid ärge muretsege – me oleme koostanud selle mugava juhendi, mis teid teie esimese kasutatud auto ostul aitab.

Kust oma otsinguid alustada?

Üks kõige olulisemaid küsimusi, mis teie ette kerkib, on – kust osta.

Autode edasimüüjad

Kasutatud autode edasimüügikeskus on suurepärane koht, kust oma tulevase auto otsinguid alustada. Autode edasimüüjad pakuvad tuge ja abi, mis muudab autoostu paljuski lihtsamaks. Edasimüüjad kõigepealt veenduvad, et auto on põhjalikult üle vaadatud ning müügiks sobilik.

Edasimüüjatel on autod tavaliselt kallimad, kuid see-eest võite olla kindel, et auto on läbinud korraliku kontrolli ja on ostmise hetkel oma parimas seisukorras. Mõned edasimüüjad annavad ka garantii, mis suurendab südamerahu.

Eraisikutest müüjad

Eraisikust müüjalt võib auto esialgu odavamalt kätte saada, kuid selline ost võib lõppkokkuvõttes palju kallimaks kujuneda, juhul kui autol ilmnevad mingid tehnilised rikked, millega kaasnevad suured remondikulud. Kui otsite autot erakuulutuste kaudu või väikestest müügipunktidest, peate te ise teadma, millele ülevaatamisel tähelepanu pöörata.

Pealegi, eraisikult ostes ei saa te vormistada liisingut, seepärast peab teil kogu summa kohe olemas olema või peate eralaenu võtma.

Läbisõit ja vanus

Aastaga sõidab auto keskmiselt 15  000 – 25 000 kilomeetrit. Olge alati ettevaatlik autoga, mis on vähem kui viie aastaga sõitnud üle 150  000 kilomeetri. See võib tähendada, et autot on välja renditud ja arvatavasti pole teda hoitud.

Otsige maksimaalselt uut autot – niivõrd, kuivõrd see teie eelarve raames võimalik on – ja mõistliku läbisõiduga. Uuem väljalase ei tähenda siiski, et auto seisukord tingimata parem on. Vaadake alati iga auto individuaalselt üle.

Kui palju te olete valmis maksma?

Kui teil pole rahaga priisata ja otsite autot olemasoleva eelarve piires, kuid teate, millise summa võite välja käia, siis teie valik veidike laieneb. Ärge kulutage rohkem, kui võite, ja ärge kunagi kartke kaubelda. Arvestage alati ka kindlustuse hinda, sest ka see on auto ostmisel üks kuluartiklitest.

Viimane nõuanne

Kasutatud autot valides ärge kiirustage võtma esimest ettejuhtuvat varianti. Ärge rutake – mõelge, vaadake, mida pakuvad teised edasimüüjad ja eraisikud, et hetke turuolukorras orienteeruda. Te peate olema kindel, et tegite õige valiku.